Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 505 - Technická budova u hřiště Ronovská
Hřiště na ulici Ronovská přešlo do majetku města v roce 2013 z rukou ŠLP Křtiny. Již řadu let slouží hřiště při pořádání kulturních akcí, fotbalových utkání v malé kopané a pro děti z nedaleké školy. Od roku 2014, kdy měla strana Sdružení nezávislých kandidátů jeden z volebních bodů vybudování zázemí (technické budovy) na tomto hřišti.
Dne 20. srpna 2015 započaly zemní práce na její stavbě pro zázemí kulturních akcích organizovaných na tomto hřišti. K stavbě jsou přivedeny inženýrské sítě. Dne 15. září proběhla betonáž základové desky, v polovině října byla dokončena kostra budovy z trámů, následně začalo obkládání OSB deskami, což bylo na přelomu října a listopadu dokončeno. OSB desky byly z venkovní strany obloženy dřevenými deskami. Na desky byly následně přidělány jak z venkovní, tak vnitřní strany dřevěné obkladové desky. Celá stavba byla dokončena v první polovině listopadu 2015.
Jedná se o jednoduchou moderní dřevostavbu – přízemní nepodsklepený objekt obdélníkového tvaru o zastavěné ploše 60 m2, vnějších rozměrech 12,0 x 5,0 m, s užitnou podlahovou plochou 41 m2, osazený na betonovém základu. Zastřešen je sedlovou střechou pokrytou asfaltovým šindelem přírodní hnědé barvy, celkový vnější výraz stavby byl zvolen v podobě „dřevěného obkladu“, aby stavba co nejvhodněji „zapadla“ do krajiny. Objekt je napojen na všechny potřebné inženýrské sítě (voda, elektřina, jednotná kanalizace). Budova disponuje dvěma technickými místnostmi a sociálním zařízením.
Zhotovitelem stavby byla společnost EKOTERM CZ s.r.o. Celkové náklady stavby činily cca 1,7 mil. Kč.


Betonáž základové desky dne 15. září 2015


Stav stavby 1. listopadu 2015


Budova těsně po dokončení

Dne 22. listopadu 2015 vysadil spolek OKRAS v blízkosti této technické budovy jeden kus jeřábu oskeruše (Sorbus domestica).


Členové spolku při výsadbě (archiv spolku)

Zdroje:
REISIGLOVÁ, Michaela. Adamov staví zázemí pro sportovce i kulturní akce. U hřiště na Ronovské ulici [online]. [cit. 2015-09-16]. Dostupné z: <http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/adamov-stavi-zazemi-pro-sportovce-i-kulturni-akce-u-hriste-na-ronovske-ulici-20150914.html>
Článek o výsadbě jeřábu oskeruše na facebookovém profilu spolku OKRAS.

 

Poslední aktualizace 02. listopadu 2016 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist