Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Hřiště na Ronovské ulici
Hřiště na ulici Ronovské (dial. nazýván vrchňák) je nejvýše položeným místem se zástavbou na Ptačině (340 m n. m.), jedná se o hřiště se štěrkovým povrchem. Prostranství s hrací plochou je položeno mírně pod úroveň okolního terénu, díky čemuž vznikly přírodní ochozy.
Do roku 2013 bylo hřiště v majetku ŠLP Křtiny. Do majetku města bylo hřiště zahrnuto směnou více pozemků po schválení radou dne 19. prosince 2013. Na hřišti probíhají již tradiční akce jako letní noc, Kinematograf bratří Čadíků (od 2014), pálení čarodějnic, zápasy malé kopané apod. Hřiště využívá taktéž nedaleká škola.
Dne 20. srpna 2015 započaly zemní práce na stavbě technické budovy (číslo popisné 505) pro zázemí kulturních akcích organizovaných na tomto hřišti. Do konce téhož roku byla budova dostavěna. Stavba je napojena na inženýrské sítě a obsahuje dvě technických místností a toalety.


Hřiště společně se zázemím na konci roku 2015

Dne 22. listopadu 2015 vysadil spolek OKRAS jeden kus jeřábu oskeruše (Sorbus domestica) v blízkosti právě stavěné technické budovy.


Členové spolku při výsadbě (archiv spolku)

Zdroje:
PILÁT, Roman. Město Adamov získalo směnou do vlastnictví hřiště nad školou Ronovská. Adamovský zpravodaj, 2013, č. 2. Adamov: město Adamov. s. 7.
Článek o výsadbě jeřábu oskeruše na facebookovém profilu spolku OKRAS.

 

Poslední aktualizace 02. listopadu 2016 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist