Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 440 - Sokolovna
V roce 1983 byla zbourána původní Sokolovna, která stávala v ostrém úhlu křižovatky ulic Sadová a Osvobození. Již následující rok začala výstavba tělocvičny nové. VP NF původně určil termín předání 31. března 1989. Z důvodu zpožďování dodavatelských prací, nedostatkového materiálu a ke konci i výpadku v zajišťování brigádníků, způsobily tříměsíční zpoždění.
A tak se slavnostní otevření nové sportovní haly konalo 30. června 1989. Přítomni byli kromě občanů města Adamova také zástupci okresních orgánů, organizací města Adamova a MěstNV. O kulturní program se postarala i dechová hudba Lidé školy umění v Adamově. Jako první se ujal slova předseda MěstNV Alois Kejík. Po veřejné prohlídce budovy se v tělocvičně pořádal kulturní program od tanečního odboru LŠU. Následovalo propagační utkání v košíkové a házené.
Sportovnímu objektu dominuje prostorná tělocvična. V přízemí se nacházejí šatny pro sportovce, trenéry i rozhodčí s posilovnou a saunou. Celkové rozměry budovy dosahují 24 x 42 metrů, výška pak 9 metrů. Celková hodnota výstavby dosáhla 8 917 000 Kčs. Odpracováno zde bylo 90 776 brigádnických hodin.
Dne 1. září 1991 byla hala předána zpět Tělovýchovné jednotě Sokol. Ze Sokolského pohledu však nebyla uzpůsobena uzpůsobena nejideálněji. Ve vybavenosti chybělo například hlediště pro diváky a místnost pro spolkovou činnost.


Sokolovna v roce 2015


Tělocvična v Sokolovně

Zdroje:
Kronika města Adamova III. díl, s. 201-202.

 

Poslední aktualizace 13. srpna 2017 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist