Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 327
Nově postavená budova byla otevřena 9. ledna 1967 a své místo v něm našla vůbec první adamovská lékárna – dříve zde byla pouze výdejna léků připravených a dovezených z Jedovnic – a zubní oddělení. Tyto dvě zdravotnická zařízení vyrostla v místě, kde byla obě zařízení v provizorních a stísněných prostorách tzv. ředitelské vily (Schöllerova vila).
Technologickým podkladem pro řešení dispozice lékárny byl typový podklad pro lékárnu typ I A, poskytnutý poradenskou službou Rozvojového lékárnického střediska v Praze. Lékárna je rozdělena na prodejnu s přípravnou léků, sklady a sociální vybavení pro zaměstnance. Prodejna je přístupní přes hlavní vstup do budovy prosklenou příčkou. Výdejním pultem je oddělena od vlastní přípravny léků.
Zubní středisko v prvním podlaží bylo projektováno dle požadavků investora na základě konzultací se stud. a vypis. ústavem zdravotních staveb v Praze. Je rozděleno na provoz ošetřoven, provoz zubní techniky a sociální vybavení. Středisko je přístupno hlavním vchodem a schodiště. Z hlavní haly v patře je přístupna společná čekárna, která je situována střední části budovy.
Vedoucí lékárny v té době byla Elen Pokorná, Sylvie Kolajová a Libuše Hybnerová jako zaměstnankyně.
Vedoucím zubního oddělení se stal M. Čižinský, dalšími zaměstnanci byli B. Matulová, K. Bič a S. Svoboda.


V budově se i dnes nachází v přízemí lékárna a v druhém patře stomatologické ordinace

Zdroje:
Městský úřad Adamov, archiv správy majetku města, inv. č. 123, Zubní středisko a lékárna, Stavebně-architektonická části, z 11. 5. 1942.

 

Poslední aktualizace 21. července 2020 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist