Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Slavnostní obnovení zmodernizovaného úseku Brno–Blansko
V sobotu 10. prosince 2022 byla na adamovském železničním nádraží (číslo popisné 107) slavnostně ukončena roční výluka části železniční tratě v úseku Brno–Blansko. Akce se zúčastnila delegace, která dorazila do Adamova speciálním železničním vlakem z Blanska. Účastníky delegace byli premiér ČR Petr Fiala, ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, zastupitel Jihomoravského kraje a starosta města Blanska Jiří Crha, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a starosta města Adamova Roman Pilát. Účastníci si při cestě prohlédli zrekonstruovaný Novohradský tunel.


Prostranství u nádraží, kde se akce konala

Po jejich příjezdu si společně prohlédli nádraží a vystoupili před veřejností s projevy. Následně ještě za přítomnosti představitelů stavebních firem, které se podílely na rekonstrukci tratě, přestřihli pásku. Pro občany byly na akci nachystány bannery s fotografiemi z rekonstrukce tratě, stánky, kde byly podávány různé informace o rekonstrukci a reklamní předměty.
Na nádraží byly přistaveny také historické drezíny Varšava a Kyklop.


Slavnostní obnovení zmodernizovaného úseku Brno–Blansko


Slavnostní přestřižení pásky

Zdroje:
SEDLÁČKOVÁ, Dagmar. Jízda v drezíně i lokomotivě. V Adamově si lidé užili otevření opravené trati [online]. [cit. 2022-12-14]. Dostupné z: <https://blanensky.denik.cz/zpravy_region/jizda-v-drezine-i-lokomotive-v-adamove-si-lide-uzili-otevreni-opravene-trati-202.html>
Více fotografií na Wikimedia Commons.

 

Poslední aktualizace 14. prosince 2022 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist