Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Starý smeťák
Starým smeťákem je nazýváno prostranství pod Novým hřbitovem při Hrádkové cestě. Od 60. let 20. století byl prostor využíván jako úložiště zeminy při bytové výstavbě na Ptačině a zázemí stavebních dělníků. Později byl využíván jako skládka, od čehož taky získala název. Adjektivu pak vzešlo od jeho uzavření a za Nový sklaďák považován prostor jižně od Adamova při silnici Adamov - Útěchov.
Skládka byla uzavřena v polovině 80. let, částečně zavezena hlínou a osázena stromy. Špatná konzervace skládky způsobuje na její východní straně erozi svahu ve kterém je umístěna a odkryv zavezeného odpadu.
V roce 2015 byl na Fóru Zdravého města Adamov problém se skládkou vybrán mezi 10 top problémů města. Proto se v současné době hledá vhodné řešení vzniklého problému. Celková asanace skládky z důvodu vysokých finančních prostředků reálná nebude. S úpravami by se mohlo začít v roce 2017.


Odkryv zavezeného odpadu v údolí pod Starým smeťákem v dubnu 2016

Zdroje:
CHARVÁT, Jan. Odpadky vylézají na povrch. Skládku v Adamově mají zajistit ocelové sítě [online]. [cit. 2016-04-10]. Dostupné z: <http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/odpadky-vylezaji-na-povrch-skladku-v-adamove-maji-zajistit-ocelove-site-20160316.html>

 

Poslední aktualizace 26. srpna 2016 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist