Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Stadion Jindřicha Svobody
Historie fotbalových hřišť sahá do první první poloviny 20. století, kde byl při místních strojírnách zřízen fotbalový klub SK Adamov. Prvním hřištěm bylo prostranství v blízkosti zámečku (číslo popisné 104). Díky rozvoji místního strojírenství muselo hřiště ustoupit nové výstavbě a v 30. letech se muselo vybudovat nové hřiště, které bylo nazváno Titlův stadion, podle ředitele závodu, a nacházelo se v katastru Vranova u splavu. V roce 1953 se počal stavět nový stadion pod kostelem (číslo popisné 377).
Dozor nad stavbou měl Jaroslav Šulc z oddělení MP Adamovských strojíren. Cyril Chatrný z PP se pak ujal funkce organizátora. V polovině srpna roku 1954 bylo již možno stadion použít pro první fotbalové utkání. Oficiální předání stadionu proběhlo však teprve při konání okresní spartakiády v Adamově dne 24. června 1956.
Na schůzi Rady města Adamova bylo dne 1. června 2009 rozhodnuto o pojmenování stadionu na "Fotbalový stadion Jindřicha Svobody v Adamově" dle adamovského fotbalisty Jindřicha Svobody, československého reprezentanta a hráče Zbrojovky Brno, s kterou získal titul mistra republiky.


Severní strana stadionu společně s tribunami

Zdroje:
HLADKÝ, Miloš. Do druhé etapy budování stadionu. Směr, 10. září 1954, roč. VI., č. 34. Adamov: Adamovské strojírny., s. 2.

 

Poslední aktualizace 09. října 2016 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist