Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Sportovní areál ve Střelčí
Jedná se o nerealizovaný projekt sportovního areálu, který měl být situován u levého břehu Svitavy ve Střelčí. Prozatím je známa zmínka v kronice: "Tuto tíživou situaci (poz. autora - nedostatek sportovních areálů) má ve výhledu řešit sportovní areál ve Střelčí, kde má být hřiště pro kopanou, pro házenou, tenisové kurty, kluziště a koupaliště, vše včetně sociálního zařízení." (Kronika města Adamova II. díl, s. 144)
Podle vzpomínek paní Buchtové: "V 70tých letech byl také jiný projekt na sportovní areál ve Střelčí. Dokonce i byla zhotovena maketa. Začali i budovat přístupovou cestu a potom přišla voda..."
Jako investiční plán byla výstavba zmíněné přístupové cesty uvedena v Kronice města Adamova pro rok 1975.
V kronice města Adamova pro rok 1986 se objevila zmínka v představách o výstavbě v letech 1991-2000: "V konečném jednání bylo rozhodnuto vybudovat již dávno naplánované koupaliště ve Střelčí (1996-8), nákladem 8. mil. Kčs, sportovní areál ve Střelčí, stejně dávno naplánovaný jako koupaliště (1999), nákladem 20 mil. Kčs." (Kronika města Adamova III. díl, s. 136) Tuto investici pravděpodobně přerušila sametová revoluce, která přinesla změnu režimu. Po demokratických volbách a finančních problémech, které Adamov zasáhly, se již nenašla ochota k realizaci takto náročného projektu.


Zmíněná silnice, která vede od slepého konce ulice Osvobození


Model sportovního areálu (autor nenámý)

Zdroje:
Kronika města Adamova II. díl, s. 113, 144.
Kronika města Adamova III. díl, s. 136.
Vzpomínky Aleny Buchtové.

 

Poslední aktualizace 25. října 2015 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist