Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Víceúčelový areál na ulici Petra Jilemnického
Původně zde byla vybudována požární nádrž, která byla později využívána jako koupaliště. Roku 1966 při ní byla postavena také menší filtrační stanice.


Koupaliště v roce 1966 (autor František Ecler)


Přistavěná filtrační stanice v roce 1966 (autor František Ecler)

Při stavbě okolního sídliště byla nádrž zasypána vykopanou hlínou. Později zde vznikla dvě dětská hřiště. Jedno štěrkové se dvěma fotbalovými brankami. Druhé asfaltové s koši na košíkovou.


Podoba hřiště v roce 2006

Město Adamov podalo do druhého kola výzev Regionálního operačního programu Jihovýchod (prioritní osa 3 – „Udržitelný rozvoj měst a venkovských sídel“) projekt "Modernizace sportovního areálu na ulici Petra Jilemnického". Úřad regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod dne 5. února 2009 zveřejnil seznam příjemců dotací z EU. Město Adamov obdrželo na tento projekt částku 11 649 030 Kč.
Dne 20. dubna 2009 Rada města schválila na základě proběhlého výběrového řízení Smlouvu o dílo na "Modernizaci sportovního areálu na ulici Petra Jilemnického v Adamově" se společností REKO, a.s. z Brna. Již 4. května téhož roku byly zahájeny stavební práce a předání staveniště firmě. Stavba byla dokončena již 1. července 2009.


Fotografie zachycující průběh rekonstrukce (autor Renáta Králová)

Obě jsou dokola obehnány novými ploty. Kolem betonového byla vytvořená odpočinková plocha pro děti. U druhého hřiště byl změněn povrch ze štěrkového na umělý a na delších stranách hřiště byly zbudovány menší betonové tribuny.
Fotoreportáž z celé přestavby můžete shlédnout zde.


Areál v roce 2015

Na Fóru 2015 byl jako jeden z problémů města označena absence Workoutového hřiště na Ptačině. Proto bylo rozhodnuto k obvodu areálu připojit pozemek s tímto hřištěm. Stavba hřiště započala dne 11. května 2016. Dokončeno bylo na konci měsíce července a k slavnostnímu otevření došlo za přítomnosti hostů dne 12. srpna 2016.


Dokončené workoutové hřiště v srpnu 2016

Zdroje:
CHARVÁT, Jan. OBRAZEM: Adamovští otevřeli workoutové hřiště. Ve městě fungují už dvě. [online]. [cit. 2016-08-20]. Dostupné z: <http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-adamovsti-otevreli-workoutove-hriste-ve-meste-funguji-uz-dve-20160813.html>

 

Poslední aktualizace 20. srpna 2016 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist