Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 485
V březnu 1967 byla vypracována výhledová studie, která kromě výstavby v proluce mezi objekty AM 1 a AM2, řešila také výstavbu sociálně-administrativní budovy, která byla navržena v severozápadní části nábřežní části areálu bývalých Adamovských strojíren. Realizace její výstavby proběhla přelomu 60. a 70. let.


Budova ve výstavbě v roce 1970 (autor František Ecler)

Kolem roku 2010 byla budova využívána společností Compass stavební chemie, s.r.o. Obsazeny byly přibližně dvě patra budov jako sklady. Později byla budova prodána společnosti MOREFREE, s.r.o., napláovala její přestavbu na polyfunkční budovu, kloubící komerční prostory s prostory pro bydlení.


Budova číslo popisné 485 v roce 2018

Přestavba budovy na polyfunkční dům:
V květnu 2019 zažádala společnost MOREFREE, s.r.o. o vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení na stavbu "Stavební úpravy, přístavba a nástavba polyfunkčního objektu Adamov". Objekt byl v této době nevyužíván a spadal do definice prostoru brownfield. Záměrem investora je přestavba na víceúčelový objekt o 9 nadzemních podlažích a dvou podlaží podzemních. Stávající podlaží by se mělo vzhledem ke své výšce rozdělit na dvě podlaží a vzniknout zde parkovací plochy a technické zázemí objektu. První a druhé nadzemní podlaží bude vyhrazeno pro komerční služby (maloobchodní prodej, služby pro obyvatele, případně zdravotní služby), v ostatních podlažích bytové jednotky kategorie 1+kk a 5+kk.


Průběh výstavby v únoru 2020

 
 

Poslední aktualizace 02. ledna 2021 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist