Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 344 - Obchodní dům
Nový obchodní dům při křižovatce ulic Komenského a Sadová byl otevřen 4. července 1973 za účasti MěstNV v Adamově společně s podnikem Potraviny Boskovice.


Výstavba nového obchodního domu s lávkou v roce 1973 (autor František Ecler)

Budova má dvě podlaží, při čemž se v horním patře s přístupem z ulice Komenského nachází prodejna potravin s masnou o rozloze 245 m2.
Sporní patro s přístupem od ulice Sadová rozděluje pasáž na dvě poloviny. V levé se nachází soukromý klub, dříve hospoda, o rozloze 120 m2. Původním účelem byla prodejna masa a průmyslového zboží. Tyto prostory byly přestavěny na klub v roce 2013. Bylo zde vybudováno sociální zařízení, které zabralo část původní pasáže. Dále byl upraven prostor pro menší terasu. V pravé části spodního patra se nacházejí menší nevyužívaná prodejna o 40 m2. Dříve se tu nacházela prodejna ovoce a zeleniny.
V bezprostřední blízkosti budovy se nachází lávka, která usnadňuje přístup k dvojici panelových domů (číslo popisné 334, 335, 336 a 337, 338, 339). Na lávku vede schodiště i výtah již ze spodního patra budovy. Lávka s výtahem a schodištěm je v majetku města.


Budova po rekonstrukci lávky v roce 2015

V současné době je majitelem budovy společnost Cerhen, s.r.o. z Hýskova. V létě roku 2017 byla nabídnuta realitní kanceláří k odprodeji.

Zdroje:
Kronika města Adamova II. díl, s. 52.

 

Poslední aktualizace 17. září 2017 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist