Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Kynologický kroužek
V roce 1955 byla zahájena činnost kynologického kroužku, který byl zřízen pod hlavičkou Svazarmu. Celkem u začátku stálo sedm členů, které vedl instruktor Kolařík.
O dalším osudu kroužku není nic známo až do počátku 80. let. V této době je uváděno, že byl založen Kynologický klub v Adamově. Prvními členy bylo několik nadšenců sdružených kolem pana Mačata. Svazarm pro klub získal pozemky u řeky Svitavy, vedle tenisových kurtů. Z dotací se postavilo oplocení a v dalších etapách byla prováděna výstavba překážek apod.
Po asi dvou letech pan Mačat z klubu odešel a na jeho funkci nastoupil zkušený Milan Dvořák. Postupně byly přistavěno celkem 10 kotců. Členové klubu se zúčastňovali různých branných závodů. Trend stoupající kvality probíhal až do 90. let. V té době docházelo k odchodům vůdčích osobností (Dvořák, Kanta, Lošťáková-Blažová, Lošťák, Růžička) za prací z Adamova, což znamenal i jejich konec v kroužku. Další pohromou pro kroužek byly povodně v roce 1997. Celý areál kynologického kroužku byl zaplaven a zničena byla taktéž klubová kronika.
V současné době kroužek stále funguje.


Kotce kynologického kroužku

Zdroje:
VRBKA. Kynologický kroužek Svazarmu zahájil činnost. Směr, 28. ledna 1955, roč. VII., č. 4. Adamov: Adamovské strojírny., s. 2.
BUDIŠ, Jaroslav a kolektiv. Adamov. Adamov: Město Adamov, 2014. s. 160.

 

Poslední aktualizace 27. prosince 2014 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist