Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Rudolf Rybář (17. srpna 1948, Těchov – 6. února 2021, Adamov)
Rudolf Rybář se narodil 17. června 1948 v Těchově jako druhé dítě Marii a Rudolfovi Rybářovým. V Adamově navštěvoval ZDŠ i střední odborné učiliště. Ve studiu pokračoval na průmyslové škole a posléze na Vysoké škole zemědělské v Brně.
Jeho prvním zaměstnavatelem se stalo JZD Brťov. Později vyučoval na Střední zemědělské technické škole a Střední škole André Citroëna v Boskovicích.
Stal se odborným asistentem a později i vysokoškolským pedagogem na Vysoké škole zemědělské v Brně. Zde působil do odchodu do důchodu v roce 2014.
Co se osobního života týče, tak dne 24. února 1978 si vzal za manželku Zdeňku Fejfarovou. Společně vychovali dceru Lucii. Byl dědečkem pro Rozálii, Jonáše a Veroniku. Mnozí adamovští občané jej znali jako včelaře, ke kterému si chodili pro med. V této činnosti navázal na práci svého dědy, který byl spoluzakladatel včelařského svazu. Tento spolek Rudolf Rybář obnovil v roce 2013, kdy v Adamově založil ZO Českého svazu včelařů, z. s. Mimo to vedl kroužky mladých včelařů v Adamově a Bílovicích nad Svitavou. Dále pořádal besedy, tvořivé dílny, přednášky atp. Z jeho posledních projektů byly např. v roce 2020 organizované medové snídaně pro děti z mateřských škol ze širokého okolí.
Rudolf Rybář byl kromě jiného také zastupitelem města Adamova. A to již od roku 2006. Tento rok se stal také radním a v této funkci setrval do roku 2014. Do Zastupitelstva města Adamov byl zvolen i ve volbách v roce 2014 a 2018.
Dne 24. února 2021 byla na jeho místo v Zastupitelstvu města Adamov dosazena Mgr. Lenka Podrabská, náhradník z kandidátní strany Nezávislé sdružení občanů Adamova.


Rudolf Rybář coby pořadatel Zlaté včely v roce 2018

Zdroje:
MALÝ, Lukáš. Vzpomínka na Rudolfa Rybáře. Adamovský zpravodaj, 2021, č. duben. Adamov: město Adamov. s. 11.

 

Poslední aktualizace 14. července 2021 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist