Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 46
Budova stojící v bezprostřední blízkosti kostela svaté Barbory (číslo popisné 377), na dnešní ulici U Kostela, nechal zbudovat společně s ním, farou (číslo popisné 58) a hřbitovem kníže Alois z Lichtenštejna. Náklady na zbudování této budovy 15 800 zl. stříbra. Budova byla ve shodném stylu – novogotickém. Kvůli úpravám pláště stavby v druhé polovině 20. století byla historická cena budovy zničena.
Od 3. listopadu 1857 se ve škole začalo ve škole vyučovat. Správcem budovy byl zvolen František Zavadil. V roce 1887 bylo k budově nákladem Jana z Liechtenštejna přistavěno patro. Stavbu školy a její rozšíření připomíná pamětní deska umístěná ve vestibulu přízemí. V současné době budova slouží jako pracoviště městského úřadu a stanice městské policie. Na budově byla v letech 2009 až 2017 umístěna pamětní deska připomínající pobyt slovanského slavisty Vatroslava Jagiće v Adamově.


Kostel svaté Barbory společně s domem číslo popisným 46 na počátku 20. století (nákladem Leopolda Gottlieba)

Kdy přesně se do budovy nastěhoval městský úřad a stanice městské policie není známo.


Budova se školním hřištěm při budově fary (autor neznámý)


Budovy městského úřadu před zateplením

Zateplení budovy:
Dne 21. června 2017 začaly stavební práce pod názvem Snížení energetické náročnosti objektů MěÚ Adamov, tedy rekonstrukce i budovy (číslo popisné 101) na ulici Pod Horkou. Byla provedena výměna oken a zateplení pláště. Hodnota rekonstrukce obou budov MěÚ činí 8 457 000 Kč.


Budovy městského úřadu po rekonstrukci v roce 2017

 

Poslední aktualizace 30. května 2018 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist