Úvod - Historie - Znak města - Zajímavosti - Vývoj obyvatelstva - Zdroje a odkazy

Dům číslo popisné 421 - Dům služeb na Ptačině
Rozrůstající se Ptačina si vyžadovala i nové zázemí pro obchody, které by poskytovaly dostatečný komfort pro rozrůstající se obyvatelstvo. Bylo rozhodnuto, že na nově vznikající ulici - Družstevní bude postaven Dům služeb. Vystřídal zde tak původní zástavbu z tzv. Hartlů.
Stavba rozdělená do dvou podlaží si vyžádala částku 7 750 000 Kčs. Slavnostní otevření proběhlo za účasti předsedy MěstNV Aloise Kejíka, předsedy Komise pro obchod KNV Antonína Havlíka, tajemníka OV KSČ Blansko Milana Šebelu, místopředsedy ONV Blansko Jaroslava Hrazdíry, představitele k.p. Adamovských strojíren, ředitele podniku Jiřího Lva, místopředsedy CZV KSČ Zdeňka Váchy, představitele města předsedy Měst. KSČ Oty Hofbauera a předsedkyně MěstV NF Boženy Vozdecké, dne 1. prosince 1983.
Při otevření zde sídlil Okresní podnik komunálních služeb, Jednota, drogerie, poradna pro matky a děti, pošta, knihovna, holičství a kadeřnictví, pedikúra, čistírna prádla a bufet.
Budova si, podle svého vzhledu, vysloužila dnes již nepoužívanou přezdívku krematorium.
V roce 2009 proběhla rekonstrukce v prostorách suterénu a vznikl zde Městský klub mládeže. V severovýchodní části se také nachází kryt civilní obrany pro 300 osob. V průběhu roku 2012 probíhala celková výměna původních oken za nová plastová.
Na Fóru 2015 byl vznesen požadavek o zřízení bankomatu na Ptačině. Bylo rozhodnuto a dohodnuto s Českou spořitelnou zbudovat bankomat v Domě služeb. Město se zavázelo na místě vlastními finančními náklady zbudovat nový prostor pro osazení bankomatu. Realizace byla dokončena v květnu 2017.


Dům služeb na Ptačině

 

Poslední aktualizace 29. června 2017 - Mapa webu - Návštěvní kniha - adamovaokoli@email.cz.
Tento web, jehož autorem je Lukáš Malý, podléhá licenci CC BY-SA 3.0.

TOPlist